Tájékoztató az online fordulóról és a próbáról

[Frissítve: 2021. 02. 25.]

A hét elején minden, a nevezési lapon megadott kapcsolattartói e-mail címre elküldtük az alábbi tájékoztatót.

1. A versenyzők regisztrációja megtörtént. Minden tanuló kapott a nevezésben megadott e-mail címére egy válaszlevelet, ami tartalmazza a belépéshez szükséges új felhasználói nevet és az ideiglenes jelszót (az első bejelentkezésekor a jelszót meg kell változtatnia).

2. A versenyfelület előzetes kipróbálása
Az első forduló időpontját megelőző héten az alábbi beosztás szerint a versenyzőknek lehetőséget biztosítunk arra, hogy megismerjék a verseny online felületének működését, kipróbáljanak különböző feladattípusokat.

Az előzetes kipróbálás időpontjai:
I/A. kategória: 2021. március 1. (hétfő) 14-16 óra
I/B. kategória: 2021. március 2. (kedd) 14-16 óra
II. kategória: 2021. március 3. (szerda) 14-16 óra
III. kategória: 2021. március 4. (csütörtök) 14-16 óra

Amennyiben hibát észlelnek (pl. a versenyző nem tudott bejelentkezni az azonosítóval és a jelszóval a verseny felületére), azt legkésőbb 2021. március 5-án 16 óráig kell e-mailben (less@foldrajzverseny.hu) jelezni!

3. Az első forduló írásbeli feladatait online formában, a saját iskolájukban számítógépen töltik ki a versenyzők. A megfelelő technikai feltételek (asztali számítógép vagy laptop, internet) biztosítása a tanuló iskolájának feladata. A versenyt az érettségi szabályzat szerint kell megszervezni, az első fordulóról jegyzőkönyvet kell készíteni (a jegyzőkönyvet nem kell elküldeni a szervezőnek). A felügyelő tanárok földrajz szakosak nem lehetnek. A feladatsorok 100 pontosak.

Az első forduló időpontjai:
I/A. kategória: 2021. március 8. (hétfő) 14-16 óra
I/B. kategória: 2021. március 9. (kedd) 14-16 óra
II. kategória: 2021. március 10. (szerda) 14-16 óra
III. kategória: 2021. március 11. (csütörtök) 14-16 óra

A verseny oldala: https://foldrajzverseny.hu

Miután a versenyző bejelentkezett a verseny oldalára, a verseny (ill. a próba) időpontjában eléri a nekik megfelelő feladatsort. A feladatsor időzáras, azaz a verseny napján 14-16 óra között lehet azt megoldani. Az egyes feladatok nem időzárasak, tehát a megoldásra a verseny ideje alatt bármikor visszatérhet a tanuló. 

Versenykiírás: http://less.foldrajzverseny.hu/wpcontent/uploads/2020/11/Less_N_foldrajzverseny_kiiras_2021_MODOSITOTT.pdf

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .